Молитва святителям Стефану, Герасиму, Питириму и Ионе Пермским

Святители Стефан, Герасим, Питирим и Иона Пермские

О преподобнии и богоблаженнии отцы наши Стефане, Герасиме, Питириме и Ионо! К вам мы, окаяннии, благонадежно притекаем и пред святым вашим образом вопием, просяще помощи вашея и ходатайства, да вашими молитвами испросите нам, рабам Божиим (имена), от Него милость: оставление многих наших согрешений, душам и телесем здравие со спасением; да благословит же Господь вашими молитвами безбедно в мирем сем ходити нам до скончания жития нашего, во время же разлучения нашего от жизни сея дух наш Ангелы Своими в покаянии и мире милостивно да приимет, яко да от мрачных и злоковарных и лютых духов демонских на воздусе прошедше невозбранно, к Нему непостыдно предстанем и поклонимся, и безсмертныя и блаженныя жизни сподобимся, со всеми святыми во веки веков.

Молитва преподобной Таисии
Молитва святителю Стефану, епископу Пермскому