Молитва святым мученикам Евстафию, Плакиде и Евфимии

О преславнии святии и многострадальнии великомученицы Христовы Евстафие и Евфимие! Услышите ны грешныя и недостойныя рабы Божии (имена), святую многострадальную память вашу празднующыя. Испросите нам у Господа многомощными молитвами вашими благодать, яже ко спасению, и всех грехов содеянных нами прощение, земли благоплодие, миру мирное устроение и от лютых диавольских козней свобождение, христианскую кончину жития нашего и немятежное чрез воздушная мытарства к небеси прохождение: вы бо прияли есте благодать сию от Господа, еже молитися за ны, и аще восхощете помиловати нас, почитающих священную память вашу, вся можете сотворити. Не презрите убо нас недостойных, святии великомученицы Евстафие и Евфимие. Испросите от Господа вся благая и полезная душам нашим, яко да и мы удостоимся купно с вами славити и воспевати всесвятое и великолепое имя Его во премирном Царствии Небеснем, идеже есть всех святых жилище, во веки веков.

Молитва святителю Евфимию, архиепископу Новгородск...
Молитва преподобномученице Евдокии