Молитва преподобному Тихону, Лухскому чудотворцу

Преподобный Тихон Лухской

О священная главо, преподобне и достоблаженне отче наш Тихоне! Ты воистинну муж желаний духовных и вторый Даниил показался еси. Якоже бо оный древний высокою добродетелию и святостию жития своего небесных видений и дивных откровений сподобился; сице и ты, преподобне, восхождения в сердцы своем полагая, преспевал еси в добродетелех, восходя от силы в силу, и яко добрый и верный раб, вшел еси в радость Господа твоего. Темже и мы, яко духовная чада твоя, любовию побуждаеми, похвальная песнопения в честней памяти твоей, по мере веры нашея, тебе восписуем и молитвенно на помощь нашей немощи призываем.

Смиренно молим тя, преподобне и преславне отче наш Тихоне, твоими благоприятными ко Господу молитвами заступи возлюбленную тобою пустыню сию, град же и весь, и всех верою чтущих святую память твою, от всякаго навета сопротивнаго, от всяких бед и напастей и от всякаго зла. Молися, преподобне, о всей державе нашей. Умоли милостиваго Бога и о нас смиренных и недостойных, да отпустит нам вся прегрешения наша, да спасет нас благодатию Своею, и сподобит радости вечныя наслаждатися в горнем онем Иерусалиме, иже есть мати всем нам, купно с тобою и со всеми святыми, от века Ему благоугодившими, в нихже в Троице славимый Бог благословен есть всегда, ныне и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва святителю Тихону, патриарху Московскому и ...
Молитва преподобному Тихону Калужскому