Молитва праведной деве Иулиании, княжне Ольшанской

О святая праведная дево Иулиание, княжно Ольшанская, помощнице всем жаждущим спасения и исцеления от болезней душ и телес, принеси молитвы ко Господу нашему Иисусу Христу и Пречистей Его Матери и Приснодеве Марии за вся народы Великия, Малыя и Белыя России. Умоли Спаса нашего, да обратятся вси людие к вере Православней, да укрепят любовь взаимную и духовное единство. Ты, мудрая дево, велию силу благодати Божия в себе показавшая и в сомне святых Печерских прославленная, укрепи исповедников веры Православныя, подаждь им твердость и мужество, обрати заблудших к покаянию и исправлению, сохрани всю страну нашу от глада, труса, потопа, огня, междоусобныя брани и от всех врагов видимых и невидимых. О, святая агнице Божия, яко имеяй дар мнози болезни целити и от козней врагов ограждати, исцели убо наша страсти душевныя и облегчи тяжкия болезни телесныя, отраду в скорбех даруй и избави нас от всяких бед и напастей. Призри на вся предстоящия честным твоим мощем и просящия твоея помощи сердцем сокрушенным и духом смиренным, да принесем во всем житии нашем плоды духовныя: любовь, благость, милосердие, веру, кротость, воздержание, да сподобимся жизни вечныя и да любовию твоею ограждаеми поем прославльшему тя Господу Иисусу Христу, Емуже подобает всякая слава и честь со Безначальным Его Отцем и с Пресвятым и Животворящим Его Духом, ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Молитва преподобному Кассиану Римлянину
Молитва святой праведной Иулиании Лазаревской, Мур...